o kolem kolem

Na kole kolem České Kanady neboli KOLEM KOLEM či anglicky Circle by Cycle. Pohodová a uvolněná jízda na kolech s množstvím náhodných zastávek, směřující jedním směrem - Landštejn, srdce České Kanady.

Vše k připomenutí nejvýznamnějšího svátku Kanady, jejíž název se nám záhadným způsobem vloudil do místního pojmenování, jako by si snad kanaďané činili nárok na kolonizaci tohoto území. Všichni však z dějepisu víme, že tomu bylo jinak a že první známky kolonizace tohoto regionu jsou zaznamenány v 11. století a že např. takové město jako je Slavonice, oslavuje v letošním roce 750 let a že v té době kanaďané byli ještě v Evropě.

Počátky KOLEM KOLEM sahají  daleko před rok 2000 a podstatu mají v náhodných vyjížďkách regionem. V rámci mírné recese byla v první zveřejněné trase volena výchozí pozice - nádraží Senotín a cílová stanice - 2 km vzdálené nádraží Hůrky a stanoven čas dojezdu na nádraží Hůrky do termínu odjezdu posledního parního vláčku z Hůrek do J. Hradce.

Zahájení bylo zvoleno s budoucím tradičním výchozím místem na nádraží Senotín, po příjezdu parního vláčku ze směru J. Hradec.

V daném mezičase „od páry do páry“, tedy posledního odjezdu "páry" z nádraží Hůrky,  je dostatek prostoru pro jízdu kolem kolem či "cik-cak" neboli křížem krážem či jak nohy zvolí a hrdlo ráčí.

A tak byly koncipovány základní trasy a od nich se odvíjí několik dalších variant.  

A proto, abychom napravili ten možný dojem z opačného gardu, tedy kolonizace území kanaďany, připomínáme nejvýznamější den "CANADA DAY"  na paměť dvou výročí - 1.července 1867 a  1.července 1994 drobnou oslavou, tedy jak Kanady, tak i České Kanady.

Nemůžeme opomenout ani Járu Cimrmana, proto se pravidelně a kolmo zastavujeme u posedu, kde nepochybně odpočíval na cestě do Vídně a kochal se pohledem na hrad Landštejn.

 

počasí je-li na kolem kolem či kolem pěšky vhodné?